Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Naše služby > Příslušenství > APM pool Inteligentní řízení bazénu

APM pool - Inteligentní řízení bazénu

Inteligentní rozvaděč APM PoolCentrální jednotka APM Pool

Inteligentní rozvaděč APM Pool je řídícím centrem celého systému. Plně nahrazuje klasický rozvaděč pro bazény. Obsahuje řídící i silovou část včetně jištění. Do něj se připojují všechny komponenty bazénové technologie.

Rozvaděč je velmi kompaktní a vodotěsný. Může být proto umístěný přímo v bazénové šachtě. Instalace je maximálně zjednodušená. Spotřebiče se zapojují do označených přípojných míst. Senzory a příslušenství jsou vybaveny konektory pro rychlé připojení do čelní stěny rozvaděče.

Kompletní konfiguraci a nastavení provedete na dálku. Rozvaděč je trvale připojen k internetu přes mobilní síť (LTE). Možností je i připojení přes Ethernet nebo Wifi.

Ohřev bazénu

Systémem APM Pool může být řízeno tepelné čerpadlo, tepelný výměník či elektrický přímotop. Dle potřeby zapíná i oběh.

V servisní aplikaci iXfield je možné nastavit preferované či zakázané časy ohřevu.

V případě připojení tepelného čerpadla po datové sběrnici je možné řídit i chlazení bazénu.

Filtrace

Hlavní cykly filtrace jsou spínány dle harmonogramu nastaveného v servisní aplikaci iXfield.

Vedlejší pravidelné kratší cykly se spouštějí kvůli pravidelnému měření teploty a chemických vlastností vody.

Chod filtrace je vynucen také ohřevem, chodem chlorátoru nebo dávkováním přípravku . Filtrace pak zůstává v provozu ještě chvíli po skončení těchto operací kvůli následnému proplachu potrubí a promíchání vody v bazénu.

Chlorátor

Systém měří a vyhodnocuje napětí ORP. Umí ovládat jakýkoliv chlorátor.

Při použití chlorátoru APM Pool má obsluha navíc možnost nastavit jeho výkon a získává informace o správné funkci chlorátoru a o salinitě vody. Tyto údaje jsou dostupné v servisní aplikaci iXfield.

UV sterilizátor

APM Pool řídí sterilizační UV lampu. Časové intervaly chodu lampy se nastavují v servisní aplikaci iXfield.

Zapínání UV lampy je synchronizováno se zapínáním oběhového čerpadla.

Systém monitoruje i správný odběr lampy.

Protiproud

Bazénový protiproud je možno ovládat z mobilní aplikace My Pool, servisní aplikace iXfield, dálkovým ovládáním i tlačítky v bazénu. Systém měří a vyhodnocuje správný odběr čerpadla.

Dobu pro automatické vypnutí protiproudu nastavíte v servisní aplikaci iXfield.

Vodní atrakce

Systém umí ovládat další dva výkonové spotřebiče. Mohou to být například motory čerpadel masáže nebo vířivky.

Tyto doplňky se ovládají z mobilní aplikace, servisní aplikace iXfield nebo tlačítky v bazénu. Systém měří a vyhodnocuje správný odběr doplňků.

Dobu pro automatické vypnutí doplňků nastavíte v servisní aplikaci iXfield.

Dávkování prostředků

APM Pool umožňuje přesné dávkování až čtyř chemických prostředků. Například chemii pro úpravu pH, chlornan sodný, OXY, algicid nebo vločkovač.

Dávkování probíhá buď podle naměřených parametrů vody nebo podle časového rozvrhu nastaveného v servisní aplikaci iXfield.

Před dávkováním chemikálie se spustí oběhové čerpadlo, které zůstává v provozu ještě chvíli po ukončení dávkovacího cyklu. Tím je zajištěn proplach potrubí a správné promíchání vody. Dávkovače APM Pool měří spotřebované množství prostředků.

Světla

Světla je možno ovládat z mobilní aplikace, servisní aplikace iXfield, dálkovým ovládáním i tlačítky v bazénu. Systém měří a vyhodnocuje jejich správný odběr.

Dobu pro automatické vypnutí světel nastavíte v servisní aplikaci iXfield.

Přelivová nádrž

APM Pool měří výšku vodní hladiny v bazénu nebo přelivové nádrži. Rychlou změnu hladiny vyhodnotí jako koupání a automaticky spustí filtraci.

V případě nízké hladiny může automaticky dopustit vodu. V případě poklesu hladiny pod bezpečnou úroveň vypne funkce, které by mohly způsobit poškození bazénové technologie. Zároveň upozorní obsluhu.

Bezpečnostní funkce

Systém je vybaven řadou funkcí, které hlídají bezpečnost uživatele a chrání drahou technologii.

Příkladem je detekce průniku vody do šachty, kdy systém vypne technologii a vodu automaticky odčerpá.

Systém také vyhodnocuje provozní hodnoty veškeré technologie a provede její automatické vypnutí v případě detekce poruchového stavu.

Doplňkové funkce

Systém může ovládat řadu dalších prvků a spotřebičů, jako jsou motory vodních atrakcí nebo elektromagnetické solenoidy.

Tyto funkce lze využít pro pokročilé řízení na dálku, například pro dopouštění vody, automatický proplach filtru nebo snížení hladiny po dešti či před zazimováním.

Mobilní aplikace My Pool

Jednoduchá a intuitivní aplikace My Pool vám umožňuje ovládat všechny bazénové funkce. Vzhled a funkce aplikace se samy individuálně přizpůsobí konfiguraci vašeho bazénu.

Na jedné obrazovce svého telefonu nebo tabletu máte přehled o celém bazénu. Aplikace vás také včas upozorní, pokud některá část technologie vyžaduje pozornost.

Instalace a nastavení aplikace nezabere více než minutu.

iOS - Minimální verze 8.0
Android - Minimální verze 4.3