Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Naše služby > Zazimování a odzimování bazénu

Zazimování a odzimování bazénu

Neriskujte zkaženou vodu špatným postupem při zazimování bazénu

Pokud chcete, aby Vám bazén sloužil bez jakýchkoliv problémů i další sezónu, musíte vždy provést zazimování. Buď se do toho pustíte sami, nebo využijete služeb odborníků. S námi budete mít jistotu, že mráz neponičí jednotlivé komponenty a voda si udrží svou kvalitu až do jara. Před začátkem sezóny zase rádi přijedeme a během chvilky Váš bazén připravíme ke koupání.

Jak postupujeme při zazimování bazénu?

  • Upravíme PH na 7,2 - 7,6
  • Přidáme do vody speciální bazénový zazimovací přípravek
  • Odpustíme vodu pod úroveň vodních trysek
  • Odmontujeme čerpadlo z filtrační jednotky a z trubek vypustíme vodu
  • Do bazénu spustíme plováky, které při zamrznutí zabrání poškození konstrukce
  • Pokud nemáte zastřešení, tak instalujeme speciální zimní plachtu, aby nedošlo ke zkažení vody

Jak postupujeme při odzimování bazénu?

Pokud se minimální noční teploty vzduchu trvale nedostávají pod bod mrazu a teplota vody v bazénu je mezi deseti až patnácti stupni, máte nejvyšší čas provést odzimování bazénu. Jak postupujeme při odzimování bazénu? Úplně stejně, jako při zazimování, jen v opačném pořadí.

Zazimování bazénu svépomocí

Zazimování bazénu vlastními silami rozhodně nedoporučujeme. Při neobratném postupu můžete jednotlivé komponenty poškodit a přijít o záruku. Naši technici zazimovali už stovky bazénů a velmi ochotně Vám případně poradí, jak další roky při zazimování bazénu postupovat. Potřebujete uložit Váš bazén k zimnímu spánku a nevíte, jak na to? Kontaktujte nás. Přijedeme a u Vás na zahradě vše probereme.